پنجره دوجداره ویتانوا

پنجره دوجداره

تاریخچه پنجره دوجداره

پنجره ها در ساختمان سازی همواره با انواع و اشکال مختلفی ساخته شده اند. در سال های اخیر نسل جدیدی از پنجره ها به وجود آمده اند که به پنجره دوجداره شناخته می شوند. هم چنین این پنجره ها را با نام پنجره دوجداره upvc نیز می شناسند.

هر یک از انواع پنجره ، دارای معایب و محاسنی می باشند. برای مثال در ایام بسیار قدیم از پنجره های چوبی استفاده می شد که فاقد کیفیت و طول عمر بودند، و در برابر بسیاری از عوامل  آسبیب زا مانند شرایط آب و هوایی و رطوبت ، دچار تغییرات می شدند.

پنجره های فلزی نیز از مدت ها پیش مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز هم در موارد بسیاری استفاده می شود.

از جمله فلزات برای ساخت پنجره های فلزی، آلومینیوم است.

در واقع استفاده از آلومینیوم در ساخت پنجره ها، اولین جرقه های ساخت پنجره یو پی وی سی دو جداره بود .

این پنجره ها اگر چه دارای دوام و کیفیت خوبی بودند، اما هنوز هم در معایبی دارند. مانند عایق نبودن در برابر حرارت و صوت، و هم چنین مناسب نبودن در برخی شرایط جوی.

با گذر زمان و پیشرفت هرچه بیشتر تمامی ادوات ساختمانی، پنجره یو پی وی سی دو جداره ساخته شدند ، که البته در ابتدا باز هم دارای معایبی بودند، اما رفته رفته بر کیفیت این محصولات اضافه شد و سرانجام محصولی بسیار کارا که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، ساخته شد.

 

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره یو پی وی سی دوجداره از دو لایه شیشه و گاز آرگون در بین آن ساخته شده اند. به دلیل استفاده ی یو پی وی سی در این پنجره ها، آن ها را با نام پنجره دوجداره upvc نیز می شناسند.

وجود دولایه شیشه و گاز درون آن سبب می شود تا پنجره یو پی وی سی به خوبی در برابر صدا و حرارت عایق باشد. بنابراین از مناسب ترین گزینه ها بخصوص برای آپارتمان های شهریست.

عایق بودن آن در برابر حرارت سبب می شود تا در فصول گرم ، هوای گرم و آفتاب سبب افزایش درجه داخل نشود، و در فصول سرد سال نیز گرمای درون ساختمان به بیرون هدر نرود.

از دیگر مزایای پنجره یو پی وی سی دوجداره، می توان به دوام بالا، نیاز بسیار کم برای نگهداری و تعمیر ، و قابلیت استفاده در انواع هوا و مناسب شرایط جوی را نام برد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میتونم کمکتون کنم؟