نکات مهمی که باید قبل خرید پنجره دو جداره UPVC بدانید.

نکات مهمی که باید قبل خرید پنجره دو جداره UPVC بدانید.

بازدهی بالای پنجره UPVC  دو جداره

اهمیت شکاف­های هوای قسمت ­های درزگیری شده پنجره UPVC دو جداره.

بدون شک، شیشه یکی از مهمترین عناصر هر پنجره است.

قراردادن شیشه دوم در پنجره دو جداره باعث کاهش چشمگیر اتلاف انرژی و آلودگی صوتی خواهد شد. خاصیت عایق بندی و کاهش صدا از جدایی بین شیشه­ های داخلی و خارجی حاصل می­ شود. در سال­های گذشته، اندازه فاصله بین شیشه­ های داخلی و خارجی به منظور کارآیی بیشتر پنجره­ های دوجداره متفاوت بوده است.

چرا اندازه “شکاف هوا” در پنجره دو جداره UPVC اهمیت دارد؟

شکاف هوا سدی بین دو طرف بیرونی و داخلی پنجره بوده است. و سبب کاهش اتلاف انرژی تا حد ممکن و تعیین شده را دارد. اگر شکاف هوا خیلی کم باشد، اتلاف انرژی زیاد خواهد بود. به همین خاطر تولید کنندگان پنجره­ ی دو جداره با افزایش اندازه شکاف راندمان عایق بودن پنجره را افزایش می­ دهند. البته اگر شکاف هوا بیش از حد باشد، هوای موجود در آن گردش پیدا خواهد کرد. گردش هوا درون شکاف سبب می­شود (هوای سرد که از 1 طرف به سمت پایین و  هوای گرم از طرف دیگر به سمت بالا حرکت می­ کند) این عایق به خوبی عمل نکند. بنابراین برای افزایش راندمان پنجره، لازم است اندازه استاندار ازشکاف هوا 6 میلی­متر تا 20 میلی­متر باشد.

 

 

پنجره upvc
پنجره upvc

 پنجره­ایی با چه ویژگی­ هایی بهترین گزینه است؟

همانطور که در بالا ذکر شد، برای پنجره های UPVC بهتر است ضخامت شکاف هوا 6 تا 20 میلی­متر باشد. ضخامت هر شیشه معمولاً 4 میلی­متر است، بنابراین ضخامت کلی با شیشه­ ها 14 میلی­متر تا 28 میلی­متر خواهد بود. افزایش راندمان عایق بودن پنجره از پنجره­ ی تک جداره به پنجره­ ی دو جداره با شکاف هوایی 6 میلی­متر قابل توجه است. افزایش راندمان از شکاف 6 میلی­متر تا 12 میلی­متر یا 14 میلی­متر نیز خوب است. اما از 14 میلی­متر تا 20 میلی­متر راندمان افزایش چندانی نخواهد داشت.

افزایش راندمان به صورت خطی نیست؛ به این معنی که دو برابر شدن شکاف عایق راندمان را دو برابر نمی­کند. شرکت­­های سازنده اغلب پنجره­هایی با ضخامت 14 میلی­متر تا 16 میلی­متر را طراحی و عرضه می­کنند؛ با این حال پنجره دو جداره با ضخامت 28 میلی­متری در بازار بهترین پنجره از لحظ عایق بودن انرژی است که شکاف هوا 20 میلی­متری بوده و هر کدام از شیشه­ ها دارای ضخامت 4 میلی­متری می­ باشند.

نکات مهمی که در مورد خرید پنجره­ های دو جداره UPVC باید بدانید.

به طور معمول برای پنجره­ های 28 میلی­متری قیمت بالاتری دارند، که در دراز مدت و با جلوگیری از اتلاف انرژی و مصرف کمتر حامل­ های انرژی در منزل یا اداره، این هزینه باز خواهد گشت. در پنجره­ های دو جداره معمولاً از گاز آرگون استفاده می­شود که این گاز نسبت به هوا سنگین­تر بوده که همانند هوا گردش نخواهد داشت و باعث افزایش خاصیت عایق انرژی و صدا می شود. اگر پنجره کیفیت پایینی داشته باشد، طی 2 یا 3 سال تمام گاز آرگون نشت پیدا می­کند؛ در حالی که برای یک پنجره UPVC با کیفیت بالا، حدود 1٪  از گاز آرگون در سال نشست پیدا می­کند. به طور کلی، پنجره­ های پر شده از گاز آرگون بهتر از پنجره­ هایی است که با گازی غیر از آرگون پر شده، اما بیش از حد نیز نباید برای پنجره­ایی که دارای این ویژگی است خرج کرد.

 

پنجره دو جداره upvc
پنجره دو جداره upvc

 

 

هر چقدر منطقی­ تر خرج کنید جنس بهتری تحویل می­ گیرید!؟

قرارگیری صحیح پنجره­ی UPVC بسیار اهمیت دارد. اگر پنجره­ ها درست نصب نشوند، تمام ویژگی­ هایی که از این پنجره­ ها انتظار داریم از بین خواهد رفت. و شاید یک پنجره عادی با نصب درست، بهتر از این پنجره­ها باشد. بنابراین بهتر است منطقی است یک فرد متخصص را که کارهای قبلی آن را دیده باشید و مورد تایید مشتریان باشد را برای این کار انتخاب کنید. به یاد داشته باشید قیمت منطقی را برای کار درنظر بگیرید نه قیمت ارزان یا و نه قیمت گران.

Important Things to Know About Buying Double Glazed UPVC Windows

دو-جداره upvc

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *