Categories: مقالات

باید و نباید های نصب پرده پنجره

بایدها و نبایدهای نصب پرده

آیا پرده هایتان را اشتباه نصب کرده اید؟ در این مقاله نحوه نصب حرفه‌ای پرده، به علاوه راهکار رفع سه اشتباه رایج در نصب پرده را برای شما فراهم کرده‌ایم و باید و نباید های نصب پرده پنجره را مورد بررسی قرار داده ایم.

پرده یک وسیله ضروری برای دکوراسیون منزل است. پرده سایه و حریم خصوصی شما را فراهم می‌کند، با کنترل نور باعث می‌شود تا خوابی راحت داشته باشید و باعث زیباتر شدن فضای خانه می شود. مطمئناً، نصب پرده‌ها می‌تواند مشکل باشد، اما با اجتناب از این اشتباهات رایج، از جمله انتخاب طول پارچه اشتباه، نصب پرده‌های بسیار بلند (یا خیلی کوتاه) و استفاده از پرده‌های بسیار نازک، می‌توانید به یک دکوراسیون ایده‌آل برسید.

نصب پرده پنجره : اشتباه 1: عدم استفاده از پارچه کافی

ابتدا اطمینان حاصل کنید که طول پرده به اندازه‌ای هست که بتواند پنجره‌های شما را بپوشاند. یکی از اهداف اصلی استفاده از پرده، جلوگیری از ورود نور آفتاب به داخل خانه است و اگر در انتخاب طول پارچه دقت نکنید، به دردسر خواهید افتاد.

 

نحوه جلوگیری از اشتباه: قبل از خرید یا دوخت پرده، پنجره خود را به دقت اندازه بگیرید. طول پرده باید تقریباً دو برابر عرض پنجره باشد تا به خوبی پنجره را پوشش دهد.

پرده با طول بسیار نامناسب

اشتباه 2: طول پرده اشتباه

پرده‌های خیلی کوتاه زشت و نامناسب به نظر می‌رسند. به علاوه، یک پرده کوتاه می‌تواند از لحاظ بصری فضای شما به هم بریزد و باعث شود سقف‌ها کوتاه‌تر و اتاق در کل کوچک‌تر به نظر برسد. پرده‌هایی که خیلی بلند هستند و به روی زمین کشیده می‌شوند نیز خوب به نظر نمی‌رسند، یکی از معایب پرده‌های خیلی بلند این است که به دلیل تماس با سطح زمین، به سادگی گرد و غبار گرفته و کثیف می شوند.

چگونه آن را برطرف کنیم: یک پرده ایده‌آل (به معنای واقعی کلمه)، پرده‌ای است که درست در بالای زمین و در ارتفاع مناسب قرار بگیرد. برای یافتن طول مناسب پرده، از کف تا جایی که میله را آویزان می‌کنید، اندازه بگیرید. معمولا پرده‌ها در ابعاد استاندارد 63، 84 و 96 اینچ وجود دارند. نزدیک‌ترین گزینه به مقدار اندازه‌گیری شده خود را انتخاب کنید، در نظر بگیرید که اگر پرده کمی بلند باشد، می‌توان آن را کوتاه کرد اما اگر کوتاه باشد، هیچ راه حلی وجود نخواهد داشت. پس برای اطمینان خاطر بیش‌تر، پرده را کمی بلندتر در نظر بگیرید.

 

اشتباه 3: چوب پرده نامناسب

نصب چوب پرده‌ها در محل مناسب ضروری است، درغیر این‌صورت ممکن است که پرده‌ کاملاً مناسب آویزان شده و فرم بدی به خود بگیرد. میله‌ای که بیش از حد نزدیک به پنجره قرار دارد، می‌تواند فضا را کوچک‌تر از آن‌چه واقعاً هست نشان دهد. با نصب چوب پرده تنها چند اینچ بالاتر از پنجره، اتاق از لحاظ بصری بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید. همچنین انتخاب چوب پرده‌ای که از پنجره شما عریض‌تر باشد بسیار مهم است. با این کار می‌توان پرده‌ها را به کنار پنجره کشید و فضای بزرگ‌تری را پوشش داد.

نحوه رفع اشتباه: در اینجا دو اندازه حائز اهمیت وجود دارد، اولا میله باید 8 تا 12 اینچ بزرگ‌تر از عرض پنجره باشد و 4 تا 6 اینچ بالاتر از قاب پنجره نصب شود.

 

Recent Posts

تعمیر پنجره های دوجداره upvc

امروزه استفاده از پنجره های دوجداره UPVC تقریبا در تمام خانه های نوساز رایج است.…

2 هفته ago

پیش از خرید پنجره دوجداره این سوالات را بپرسید

سوالاتی که قبل از خریدن درب و پنجره uPVC باید بپرسید به دلیل جنس عالی…

3 هفته ago

7 نشانه که به پنجره uPVC نیاز دارید

نشانه های که به شما می گوید به پنجره upvc نیاز دارید آیا از پنجره…

3 هفته ago

انتخاب بهترین پرده برای پنجره آشپزخانه

4  نکته اساسی برای انتخاب بهترین پرده برای پنجره آشپزخانه پرده‌ها به دکوراسیون داخلی، حریم…

4 هفته ago

بازسازی خانه با تغییر درب و پنجره

ایده‌های بازسازی خانه با تغییر درب و پنجره آیا تا به حال به بازساری خانه…

1 ماه ago

10 راهکار بسیار مهم هنگام خرید پنجره جدید

نکات تعویض پنجره 10 نکته بسیار مهم در خرید و نصب پنجره‌های جدید وجود دارد.…

1 ماه ago

تماس