باید و نباید های نصب پرده پنجره

بایدها و نبایدهای نصب پرده

آیا پرده هایتان را اشتباه نصب کرده اید؟ در این مقاله نحوه نصب حرفه‌ای پرده، به علاوه راهکار رفع سه اشتباه رایج در نصب پرده را برای شما فراهم کرده‌ایم و باید و نباید های نصب پرده پنجره را مورد بررسی قرار داده ایم.

پرده یک وسیله ضروری برای دکوراسیون منزل است. پرده سایه و حریم خصوصی شما را فراهم می‌کند، با کنترل نور باعث می‌شود تا خوابی راحت داشته باشید و باعث زیباتر شدن فضای خانه می شود. مطمئناً، نصب پرده‌ها می‌تواند مشکل باشد، اما با اجتناب از این اشتباهات رایج، از جمله انتخاب طول پارچه اشتباه، نصب پرده‌های بسیار بلند (یا خیلی کوتاه) و استفاده از پرده‌های بسیار نازک، می‌توانید به یک دکوراسیون ایده‌آل برسید.

نصب پرده پنجره

نصب پرده پنجره : اشتباه 1: عدم استفاده از پارچه کافی

ابتدا اطمینان حاصل کنید که طول پرده به اندازه‌ای هست که بتواند پنجره‌های شما را بپوشاند. یکی از اهداف اصلی استفاده از پرده، جلوگیری از ورود نور آفتاب به داخل خانه است و اگر در انتخاب طول پارچه دقت نکنید، به دردسر خواهید افتاد.

 

نصب پرده پنجره

نحوه جلوگیری از اشتباه: قبل از خرید یا دوخت پرده، پنجره خود را به دقت اندازه بگیرید. طول پرده باید تقریباً دو برابر عرض پنجره باشد تا به خوبی پنجره را پوشش دهد.

نصب پرده پنجره
پرده با طول بسیار نامناسب

اشتباه 2: طول پرده اشتباه

پرده‌های خیلی کوتاه زشت و نامناسب به نظر می‌رسند. به علاوه، یک پرده کوتاه می‌تواند از لحاظ بصری فضای شما به هم بریزد و باعث شود سقف‌ها کوتاه‌تر و اتاق در کل کوچک‌تر به نظر برسد. پرده‌هایی که خیلی بلند هستند و به روی زمین کشیده می‌شوند نیز خوب به نظر نمی‌رسند، یکی از معایب پرده‌های خیلی بلند این است که به دلیل تماس با سطح زمین، به سادگی گرد و غبار گرفته و کثیف می شوند.

نصب پرده پنجره

چگونه آن را برطرف کنیم: یک پرده ایده‌آل (به معنای واقعی کلمه)، پرده‌ای است که درست در بالای زمین و در ارتفاع مناسب قرار بگیرد. برای یافتن طول مناسب پرده، از کف تا جایی که میله را آویزان می‌کنید، اندازه بگیرید. معمولا پرده‌ها در ابعاد استاندارد 63، 84 و 96 اینچ وجود دارند. نزدیک‌ترین گزینه به مقدار اندازه‌گیری شده خود را انتخاب کنید، در نظر بگیرید که اگر پرده کمی بلند باشد، می‌توان آن را کوتاه کرد اما اگر کوتاه باشد، هیچ راه حلی وجود نخواهد داشت. پس برای اطمینان خاطر بیش‌تر، پرده را کمی بلندتر در نظر بگیرید.

نصب پرده پنجره

 

اشتباه 3: چوب پرده نامناسب

نصب چوب پرده‌ها در محل مناسب ضروری است، درغیر این‌صورت ممکن است که پرده‌ کاملاً مناسب آویزان شده و فرم بدی به خود بگیرد. میله‌ای که بیش از حد نزدیک به پنجره قرار دارد، می‌تواند فضا را کوچک‌تر از آن‌چه واقعاً هست نشان دهد. با نصب چوب پرده تنها چند اینچ بالاتر از پنجره، اتاق از لحاظ بصری بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید. همچنین انتخاب چوب پرده‌ای که از پنجره شما عریض‌تر باشد بسیار مهم است. با این کار می‌توان پرده‌ها را به کنار پنجره کشید و فضای بزرگ‌تری را پوشش داد.

نصب پرده پنجره

نصب پرده پنجره

نحوه رفع اشتباه: در اینجا دو اندازه حائز اهمیت وجود دارد، اولا میله باید 8 تا 12 اینچ بزرگ‌تر از عرض پنجره باشد و 4 تا 6 اینچ بالاتر از قاب پنجره نصب شود.

 

نصب پرده پنجره

مطالب مرتبط

مطالب اخیر