انتخاب بهترین پرده برای پنجره آشپزخانه

4  نکته اساسی برای انتخاب بهترین پرده برای پنجره آشپزخانه

پرده‌ها به دکوراسیون داخلی، حریم خصوصی و کنترل نور کمک می‌کنند. از این ایده‌ها برای انتخاب بهترین پرده برای پنجره آشپزخانه استفاده کنید تا مناسب ترین گزینه را برای فضای خود پیدا کنید.

در یک اتاق به اهمیت آشپزخانه، پنجره‌ها یکی از عوامل مهم در تلطیف فضا و کنترل جو محیط و تهویه هوا هستند. پرده ها می‌توانند رنگ، طرح یا بافتی را که اتاق به آن نیاز دارد را فراهم کنند. از آن‌جا که شما هر روز از این فضا برای کار و تلاش استفاده می‌کنید، استفاده از ایده‌های پرده پنجره آشپزخانه متناسب با سبک و نیازهای شما برای استفاده روزمره بسیار مهم است. در اینجا چهار نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب پرده پنجره آشپزخانه در نظر بگیرید تا فضای آشپزی شما جلوه ای متفاوت و زیبا داشته باشد.

1- به عنوان دکوراسیون استفاده کنید

پرده به عنوان یک عنصر زیبایی شناسی در آشپزخانه عمل می‌کنند. پرده هم‌چون یک بوم نقاشی است که برروی پنجره نصب شده و باعث افزودن عنصر زیبایی به محیط شده‌است. برای ارتقای جلوه تزئینی، پارچه‌هایی را انتخاب کنید که رنگ و طرح‌های چشم نوازی داشته باشند.

 پرده آشپزخانه

2- حریم خصوصی را در نظر بگیرید

پرده پنجره‌های آشپزخانه شاید ضروری به نظر نرسند تا زمانی که متوجه شوید همسایه‌ها می‌توانند مستقیم به میز صبحانه شما نگاه کنند. برای مسائل مربوط به حریم خصوصی، مثل روزهای تعطیل که در خانه لباس راحتی به تن دارید و مواردی از این دست، پرده اهمیت بسیار زیادی دارد. برای اطمینان از انتخاب یک گزینه مناسب، در شب تمامی چراغ‌های خانه را روشن کنید و از بیرون ساختمان به درون خانه خود نگاهی بیندازید تا مطمئن شوید که پرده مورد نظرتان تا چه حد می‌تواند حریم خصوصی شما را تامین کند.

3- انتخاب بهترین پرده برای پنجره آشپزخانه: کنترل نور

نور خورشید ، به ویژه اشعه UVA وUVB ، می‌تواند برای بدن و خانه‌های ما مضر باشد. آفتاب مستقیم و شدید می‌تواند درجه حرارت داخلی را افزایش دهد‌. رنگ کفپوش های‌چوبی، درب کابینت و رویه چرمی مبل را محو کند. برای محافظت از آشپزخانه در برابر آفتاب زیاد، به دنبال پرده‌هایی باشید که توانایی محافظت در برابر نور خورشید را داشته باشند.

برای کنترل کامل نور می‌توانید از شیشه‌های مات برای پنجره استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید از رنگ‌های تیره و پرده‌های ضخیم نیز بهره ببرید.

4- نظافت را در نظر بگیرید

علاوه بر انتخاب بهترین پرده برای پنجره آشپزخانه ، تمیز نگه داشتن پرده پنجره آشپزخانه نیز یک امر ضروری است. قرار داشتن در نزدیکی اجاق گاز یا سینک ظرف‌شویی، باعث بوی غذا گرفتن، چرب شدن به وسیله روغن‌های خوراکی، لک شدن توسط آب و موارد دیگر می‌شود. جنس پرده اهمیت زیادی در سهولت نظافت و تمیز نگه‌داشتن پرده دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید اکثر پارچه‌ها و پرده‌های پارچه ای را شسته و اتو کنید و پرده‌های وینیل و کرکره‌ها را می‌توانید با آب صابون پاک کنید. اما وقتی صحبت از شستن پرده‌های چوبی می‌شود که باید با تمیز کننده مخصوص چوب تمیز شوند، کار خسته کننده و طاقت فرسا می‌شود. بنابراین در انتخاب جنس پرده نیز باید دقت زیادی داشت.

 

مطالب مرتبط

مطالب اخیر